100 reportů udržitelnosti na jednom místě a na jedno kliknutí

Platforma Reportyudrzitelnosti.cz obsahuje po osmi měsících fungování už sto reportů udržitelnosti, neboli ESG reportů. Na jednom místě se tak kdokoliv může podívat na zprávy společností z různých oborů na českém trhu, od Lidlu přes Kofolu či Skansku až po Průša Research.


Platforma vznikla na podzim loňského roku s cílem umístit reporty na jedno místo, umožnit a zvýšit tak jejich snadné dohledání a transparentnost pro všechny skupiny zájemců od studentů, přes firmy, úředníky až po novináře.


Obvykle mají společnosti zprávy vyvěšené na svých webových stránkách, nezřídka pod různými rubrikami a ne dostupné na jedno kliknutí jako je to na webu Reportyudrzitelnosti.cz.

 

S rostoucí poptávkou po tématu ESG a blížící se povinností věnovat se nefinančnímu reportingu dává „centralizace“ ještě větší smysl. Firmy tím dávají najevo svou připravenost a otevřenost. Mohou být inspirací pro ostatní společnosti a instituce.

 

„V počátku jsme firmy aktivně oslovovali a vysvětlovali jim, proč by měly na platformě být. Dnes už to není potřeba, většina středních a velkých firem to chápe a připravuje se na novou směrnici. Je to sympatické gesto vzhledem k tomu, že společnosti zatím nefinanční zprávy až na pár výjimek vytvářet nemusí, do budoucna se to však stane standardem,“ uvádí Martin Klofanda z Impact Metrics, která za projektem stojí. Mezi subjekty, které své ESG reporty na platformu zatím nahrály, patří společnosti z různých odvětví a rozdílné velikosti. Jde například o největší obchodníky jako Kaufland, Lidl, Albert nebo o výrobce Unilever, Kofola, Plzeňský Prazdroj. Výjimkou ale nejsou ani menší firmy jako je Biopekárna Zemanka či Sonnentor. Součástí databáze reportů jsou i největší banky, operátoři, energetické firmy. Report má vystavený i Česká zemědělská univerzita.

 

Přidání reportu je jednoduché a intuitivní. Firma si svůj report nahraje sama po vytvoření profilu. Průběžně může nahrávat nové ESG reporty nebo související dokumenty. Vše je zdarma, díky podpoře partnerů projektu ČEZ, Komerční banka a O2.

 

Do budoucna společnost Impact Metrics počítá s tím, že bude platforma rozšířena o pokročilejší funkce, které budou účastníkům šetřit čas při práci s reporty.

 

Pokud máte svůj report a chcete o něm dát vědět, neváhejte ho nahrát na www.reportyudrzitelnosti.cz.

 

O Impact Metrics

Společnost Impact Metrics se zabývá analýzou ESG dat, vyvíjí ESG software, který malým i velkým firmám pomůže s měřením a reportingem udržitelnosti.

www.impactmetrics.cz