Online nástroje

Online ESG nástroje slouží firmám k monitorování a hodnocení environmentální udržitelnosti, sociální odpovědnosti a správy a řízení a k jejich integraci do podnikové strategie. Tyto nástroje umožňují firmám sbírat, analyzovat a sledovat relevantní data, identifikovat rizika a příležitosti, zlepšovat výkonnost v oblasti ESG, a zajišťovat transparentnost a odpovědnost ve vztahu k jejich zainteresovaným stranám.

 

Níže naleznete seznam několika dostupných online ESG nástrojů:

Online platforma pro výpočet uhlíkové stopy firem od společnosti CI3. Základní verze pro výpočet Scope 1 a Scope 2 je zcela zdarma. Na základě zadaných dat CarbonFix vygeneruje výsledky ve srozumitelné grafické a tabulkové podobě. Skvělý nástroj pro malé a střední podniky.

Získejte zdarma praktický přehled na míru, díky kterému zjistíte, jak se přímo vaší firmy týkají nová pravidla pro zveřejňování dat o udržitelnosti. Zjistíte, zda máte konkrétní povinnosti a kdy je musíte splnit. Dozvíte se, jaká data vám pomohou získat levnější úvěr. Uvidíte, jaké informace po vás budou požadovat vaši odběratelé.

On-line nástroj, který umožňuje firmám projít celým procesem - od výpočtu uhlíkové stopy přes nastavení relevantních cílů v oblasti udržitelnosti až po případný report. To vše díky digitálnímu řešení za zlomek ceny oproti tradičním metodám, kdy si firmy obvykle najímají poradenské společnosti.

Služby v oblasti tzv. Sustainability performance managementu. Klientům napříč českým trhem nabízí pomoc s nastavením a implementací strategie trvale udržitelného rozvoje, výběrem a implementací softwarového nástroje pro řízení a reporting ESG a další podpůrné služby.

Software pro data management a reporting umožňuje efektivní správu komplexních ESG metrik na jednom místě a zároveň je třídí do dvou srozumitelných forem – soft a hard dat. Poskytuje srozumitelný přehled dovnitř i navenek.

Platforma shromažďující a spravující ESG data a informace, díky kterým je možné ověřit kritéria udržitelnosti jak u zákazníků, tak i dodavatelů. Díky algoritmu zjistíte, jak si počínáte v ESG oblastech.